niedziela, 3 września 2017

Sekrety Sztokholmu

Powracam do was po krótkiej przerwie i od razu mam coś interesującego. A mianowicie skandynawski thriller, debiutancką powieść Hanny Lindberg "Sekrety Sztokholmu".


Akcja powieści obejmuje 14 dni, podzielonych na poranki, popołudnia i wieczory. Dzięki temu dokładnie wiemy co bohaterowie robili w danym czasie.
Jednym z głównych bohaterów powieści jest Lennie Lee, lubiący się zabawić playboy, właściciel podupadającego magazynu dla panów. Poznajemy go w trudnym dla niego momencie życia. Nakład jego gazety spada, a na przyjaciół nie ma co liczyć. Kiedy wokół niego zaczyna robić się nieciekawie, trafia mu się fucha życia. Zorganizowanie czterdziestych urodzin biznesmenowi, dobrze znanemu w półświatku przestępczym.


Lee jest bardzo podniecony możliwością zgarnięcia sporej sumki i perspektywą świetnej zabawy. Realizując powierzone mu zadanie nie cofa się przed niczym i konsekwentnie likwiduje stojące mu na drodze przeszkody. Poza jedną... Solveig Berg, młodą szukającą sensacji dziennikarką. Berg podobnie jak Lee, robi wszystko by po utracie pracy i zepchnięciu na boczny tor, znów wrócić do gry. A jak ona wplącze się w historię z Lennym?  Tego dowiecie się z książki :)


Niebanalne opisy mrocznego Sztokholmu, przedstawione od kuchni życie celebrytów, modelek i fotografów. Smród showbiznesu, który nie opuszcza nas po przeczytaniu książki. Wbrew pozorom zachęcają do sięgnięcia po tę trzymająca w napięciu do końca powieść.  Podsumowując dodam tylko,że ja nie byłam w stanie przewidzieć zakończenia książki i to uważam za wielki sukces autorki.


ISBN:  978-83-7945-781-6
Autor: Hanna Lindberg
Liczba stron: 324
Oprawa: miękka 
Wydawnictwo: Edipresse Książki

4 komentarze:

  1. Zapowiada się bardzo ciekawie, a Twoja recenzja zachęca do przeczytania :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja niestety nie mam czasu na czytanie książek, ledwo wyrabiam na bloga :(

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo dziękuję za ciepłe słowa. Ogromnie cieszy mnie fakt, że doceniasz moje zaangażowanie. Pozdrawiam serdecznie ;*

    OdpowiedzUsuń