niedziela, 6 listopada 2016

5 pomysłów na prezent mikołajowy dla dwuletniego dziecka

Zbliża się okres świąteczny i wszyscy pomału zastanawiamy się nad kupnem prezentów dla naszych bliskich. Zakup prezentu dla małego dziecka z pozoru może wydawać się prostą rzeczą, jednak masa zabawek wyłaniających się z sklepowych witryn może nas trochę przytłoczyć. Tak to już jest z zakupem zabawek, że niekoniecznie to co nam, wydaje się być fajne i ma wysoką cenę przypadnie do gustu naszemu dziecku. A właśnie, jeżeli chodzi o nasze dzieci sprawa może być odrobinę łatwiejsza, bo przecież każdy rodzić wie co przyciąga uwagę jego pociechy, ale co jeśli chodzi o chrześnicę, chrześniaka, córkę znajomych i o te wszystkie inne dzieciaczki, które dane jest nam oglądać raz-góra dwa razy do roku i delikatnie mówiąc, nie mamy pojęcia co im może przypaść do gustu. I tutaj właśnie z pomocą przychodzę wam ja :)
Chciałabym przedstawić wam kilka niedrogich i sprawdzonych przez moją córeczkę, niezawodnych zabawek dla dwulatka.

1) Gra Puzlino Co psauje?

Na pierwszym miejscu, wśród zabawek mojej 2,5 letniej córeczki jest gra Co pasuje? Gabrysia uwielbia łączyć ze sobą elementy puzzli. Gra ta składa się z 24- elementów, które tworzą 12  puzzli. Każdy obrazek ma swoją parę np. kura-jajko, parasol-kalosze, pies-budę itd. W grze bardzo fajne jest to, że dwa pasujące do siebie elementy są puzzlami, które trzeba połączyć. Zadaniem dziecka jest oczywiści skompletowanie par.


Dodatkowym plusem są piękne ilustracje i opakowanie zrobione z grubej tektury. Ja szczególnie zwracam na to uwagę, ponieważ miękkie opakowania szybko ulegają zniszczeniu, przez starszą lub młodszą roczną córeczkę Zuzię. Nie wygórowana cena również zachęca do zakupu.Firma GRANNA
Produkt PUZLINO Co pasuje?
Grupa wiekowa 2-4 lata
Cena     29,99 zł


2) Trefl Puzzle FROZEN

Szaleństwo związane z FROZEN nie ominęło i moich dzieci. Gabrysia uwielbia układać puzzle  1:1 składające się z 24 elementów, przedstawiające Else i Anne. Pokazuje pulchnym paluszkiem na bohaterki bajki i mówi, że Elsa to Gabisia a Anna to Zuzia. Chociaż na opakowaniu napisane jest, że puzzle przeznaczone są dla dzieci powyżej 3 roku życia, uważam, że sprytny dwulatek z małą pomocą osoby dorosłej, poradzi sobie z ich ułożeniem. Podobnie jak produkt powyżej puzzle Trefl także posiadają solidne tekturowe opakowanie i piękna ilustrację. Warto dodać również, że puzzle po ułożeniu tworzą duży( 40 x 60 cm) obrazek.

Firma Trefl
Produkt Trefl Puzzle FROZEN
Grupa wiekowa powyżej 3 lat
Cena     14,82 zł


3) Gra Memino Przeciwieństwa

Na miejscu trzecim kolejna gra firmy GRANNA, tym razem jest to gra w której maluch musi wyszukać i połączyć z sobą przeciwieństwa, np. kartonik z białym i z czarnym kotem, najedzoną myszkę z głodna myszką itd. Gra składa się z 24 kartoników, na których namalowano 12 par przeciwieństw. Gra ćwiczy u dziecka spostrzegawczość, refleks i zdolność logicznego myślenia. Jest nieco trudniejsza niż proponowana przeze mnie w punkcie pierwszym gra Co pasuje? ale tym samym zmusza dziecko do większego skupienia się i zwrócenia uwagi na wszystkie obrazki. Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku 2-4 lat, jednak osobiście uważam, że 2,5 to minimalna granica wiekowa. Ponieważ dziecku w wieku 2 lat trudno będzie wytłumaczyć zasadę gry, będzie ono raczej próbowało szukać podobieństw, a nie przeciwieństw. Moja córka ma ją od pół roku, ale dopiero teraz do niej "dorosła". Niemniej jednak, każde dziecko jest inne i być może niejeden dwulatek rozgryzie ją w mig. 
Firma GRANNA
Produkt Memino Przeciwieństwa
Grupa wiekowa 2-4 lata
Cena     29,99 zł


4) Książka "Dzień malucha"  seria Obrazki dla maluchów

Książką bez której moja córka nie może się obejść jest "Dzień Malucha" autorstwa Nathalie Belineau i Emilie Beaumont.


Książka opowiada o dniu z życia, małej dziewczynki. Moja córka z zainteresowaniem ogląda obrazki w książeczce i utożsamia się z jej bohaterką. Mała dziewczynka zaczyna dzień od toalety, włożenia ubrania, zjedzenia śniadania itd. Książka niewątpliwie zachęca malucha do samodzielności. W dalszej części oglądamy obrazki i czytamy o pobycie w przedszkolu i zabawach z rówieśnikami. Moja córeczka niedługo zacznie chodzić do przedszkola, często wypytuje co dzieci tam robią i czy będzie "tak jak w książeczce".  Książka wzbogacona jest pięknymi ilustracjami, które zajmują całą stronę. 


Oprawa: twarda
Cena: 14,90
Wydawnictwo: Olesiejuk5) Pakiet 3 płyt DVD Masza i Niedźwiedź

"Masza i Niedźwiedź to" to niezwykle zabawny serial, opowiadający o przygodach Misia i jego niesfornej, wiecznie  robiącej zamieszanie przyjaciółce Maszy. Perypetie tej pary śledzą z zapartym tchem nie tylko dzieci, ale również rodzice na całym świecie. Warta polecenia animacja 3D, oryginalne wesołe piosenki oraz szalone perypetie wprawiają w zachwyt moje córeczki a i reszcie rodziny dostarczają powodów do śmiechu. Płyty Masza i Niedźwiedź polecam nie po to, aby włączyć je dziecku i mieć spokój, ale po to żeby usiąść z nim i razem pooglądać, pośmiać się i wytłumaczyć słowa, których dziecko nie rozumie. Mam nadzieję, że pomogłam wam troszkę w wyborze prezentów mikołajowych. Będzie mi bardzo miło jeśli spacerując pomiędzy regałami pełnymi zabawek w supermarkecie, pochylicie się nad polecanym przeze mnie produktem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz