wtorek, 29 listopada 2016

Kreatywne książki

Jeżeli macie w domu dzieci, które uwielbiają wycinać, sklejać, składać, rysować- po prostu kreatywnie spędzać czas, to mam dla was recenzję trzech książek Wydawnictwa Dragon, które na pewno zadowolą wasze dzieciaki.


Pierwsza pozycja "O CIĘ FLOREK! Profesor Florian wśród zwierząt", to wspaniała książka rozwijająca wyobraźnię dzieci. Profesor Florian, oprowadza czytelnika po królestwie zwierząt. Sprytnie przemyca informacje o różnych gatunkach, a wszytko co przekazuje okrasza dużą dawką humoru. Dzieci kolorują zwierzęta, odwzorowują kształty, rysują według własnej wyobraźni, dorysowują śmieszne szczegóły i tworzą według własnej koncepcji.


ISBN:  978-83-7887-196-5
Autor: Dariusz Wanat
Liczba stron: 224
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Dragon

Kolejna propozycja to "Królestwo liter", książka ta rozwija wyobraźnie i zmysł artystyczny. Chociaż z założenia przeznaczona jest dla dzieci w wieku 5-8 lat, to nawet dorośli dadzą wciągnąć się w wir kreatywnych zabaw i artystycznych pomysłów. Młodsze dzieci znajdą tu ciekawe, różnorodne ćwiczenia będące wstępem do nauki liter i jednocześnie pierwszym krokiem do nauki czytania.
Starsze dzieci poznają ogrom możliwości, drzemiących w typografii.


Świat przedstawiony w "Królestwie Liter" jest bajkowy, magiczny i przyciągający. Książka ta rozwija wyobraźnie, doskonali zdolności manualne oraz pokazuje jak w twórczy sposób przeobrażać rzeczywistość.


ISBN:  978-83-7887-195-8
Autor: Agnieszka Myszkowska
Liczba stron: 224
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Dragon

Wszystkie maluchy są bardzo spostrzegawcze, moja córeczka zawsze zauważy gdy zmienię coś w domu. Nowy kwiatek na parapecie, nowe poduszki czy przestawiona lampa- nic nie umknie jej uwadze. Właśnie dla takich dzieciaków jest książka "Znajdź mnie- przygoda w mieście". 


Książka ta doskonale wpływa na rozwój percepcji wzrokowej u dzieci. Przedstawia dzień z życia rodziny- od wschodu do zachodu słońca. Na każdej stronie ukazane są scenki z życia rodziny a zadaniem dziecka jest znalezienie przedmiotów na obrazku np. motylka do pary, lub policzenie zwierzątek np. małpek. Polecenia zawsze znajdują się w dole strony. Piękne ilustracje i twarde strony sprawiają, że książka jest praktyczna i atrakcyjna.


ISBN:  978-83-7887-309-9
Autor: Przemysław Liput
Liczba stron: 16
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Dragon


1 komentarz:

  1. O tutaj też widzę ciekawe książki dawno nie zaglądałam na twojego bloga .

    OdpowiedzUsuń