poniedziałek, 12 grudnia 2016

Malarka gwiazd


Amelia Noguera stworzyła niezwykłą powieść o miłości,cierpieniu, zdradzie i pasji. Opowiedziała historię życia trójki przyjaciół, Elisy, Diega i Martina. Jako młodzi ludzie w 1934 roku opuścili ogarniętą wojną Hiszpanię i wyjechali do tętniącego życiem Paryża. Elisa spełniła swoje marzenie i rozpoczęła studia na wydziale malarstwa. Z biegiem czasu stała się znaną malarką. Stworzyła udany związek z Diegiem, który realizował się zawodowo jako architekt. Martin wspierał ich jak przystało na wiernego przyjaciela. Jednakże widmo wojny przysłoniło ich szczęście. Wszystko w ich życiu zmieniło się jak w kalejdoskopie.
Wiele lat później Diego jako staruszek powraca do wydarzeń z młodości. Chce wyjaśnić niedokończone sprawy i uspokoić dręczące go wyrzuty sumienia. Czuje się w obowiązku wyjaśnić swojej wnuczce prawdę o losach jej przodków. Violeta (wnuczka Diega), która sama boryka się z wieloma problemami, znajdując się na życiowym zakręcie, instynktownie poszukuje rodzinnego ciepła. Postanawia udać się wraz z dziadkiem do jego rodzinnego miasta Asturii i stamtąd  wyruszyć z nim w podróż do mroków przeszłości.
Kim jesteśmy? Jakie są nasze korzenie? Skąd się wywodzimy?
Wojna ma to do siebie, że rozdziera najtrwalsze więzy. Pozbawia ludzi jednej z najważniejszych życiowych potrzeb- potrzeby bezpieczeństwa.
Problem bólu, strachu, przemocy powraca jak bumerang. nie ważne czy wracamy do przeszłości słuchając opowieści dziadków, czy włączamy kanał w TV. To straszne tyle lat postępu i nadal to samo- ból, cierpienie, głód i śmierć.
A o czym jest powieść "Malarka gwiazd"??? Po trochę o tym wszystkim,o tej wielkiej II wojnie światowej, o życiu w strachu i niepewności co przyniesie jutro, o sztuce, o miłości i o tym co jest w życiu ważne o dążeniu do poznawania siebie. O wewnętrznej i zewnętrznej walce, którą wielu z nas stacza za każdym razem kiedy na niebie wschodzi słońce.

ISBN:  978-83-7818-839-1
Autor: Amelia Noguera
Liczba stron: 463
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: REBIS

1 komentarz: