wtorek, 27 grudnia 2016

Wyjątkowe gry dla malucha

Podczas ciągnących się w nieskończoność zimowych pochmurnych dni, często zastanawiamy się jak zająć czas dzieciom. Dzisiaj przychodzę do Was z propozycją niezwykłych gier dla dzieci "Lotto Zwierzęta 2+" i "Lotto Kolory 2+" Kapitan Nauka, wydawnictwa Edgard. 


Pierwsza gra składa się z 6 pięknie ilustrowanych plansz przedstawiających zwierzęta w lesie, w zagrodzie, na sawannie, w Arktyce i zwierzątka domowe.
Do gry dołączonych jest 36 żetonów, przedstawiających te same co na planszach zwierzęta. Gra polega na dopasowaniu obrazka na żetonie do odpowiedniego miejsca na planszy.


Gra "Lotto Zwierzęta 2+" to świetna propozycja dla najmłodszych dzieci. W ciekawy sposób rozwija spostrzegawczość, koordynację wzrokowo-ruchową, ćwiczy pamięć i koncentrację.
Gra jest tak sprytnie zaprojektowana, że mogą grać w nią również starsze dzieci. Jak dowiadujemy się z instrukcji znajdującej się wewnątrz opakowania, wariantów gry jest aż 4.
Pierwszy polega na przygotowaniu 1 planszy i 6 pasujących do niej żetonów. Zadanie gracza jest znaleźć na planszy obiekty przedstawiony na żetonach i umieścić na nich żetony.
Drugi wariant to wersja zabawy dla gracza wymiatacza :) Polega na rozłożeniu 2,3,4,5, lub 6 plansz (w zależności od stopnia trudności jak chcemy osiągnąć) pasujące do nich żetony należy wymieszać na środku. Zabawa polega na tym, aby ułożyć wszystkie żetony w odpowiednich miejscach.
Wariant 3 graczy zapamiętywaczy, czyli rozdaj po jednej planszy każdemu z graczy, a odpowiadające planszom żetony rozłóż tak, aby Kapitan Nauka był na wierzchu. Zadaniem uczestników jest po kolei odkrywanie jednego żetonu. Jeśli ilustracja na żetonie nie pasuje do jego planszy, żeton wraca na miejsce, rewersem do góry. Pozostali uczestnicy uważnie obserwują i starają się zapamiętać obrazki pasujące do ich plansz. Kto pierwszy dopasuje wszystkie żetony do swojej planszy ten wygrywa.
Ostatni 4 wariant świetnie nadaje się dla pełnych energii urwisów, ponieważ jest to wariant graczy rozrabiaczy :) Każdy z graczy otrzymuje po jednej z planszy, a pasujące do plansz żetony układamy ilustracjami do góry. Zadaniem uczestników gry jest jak najszybsze znalezienie żetonów pasujących do ich plansz i ułożenie ich w odpowiednich miejscach. W tej wersji zabawy wszystko jest dozwolone :) można łapać przeciwnika za ręce, zasłaniać mu oczy i podmieniać plansze, jednym słowem- robić wszystko, żeby tylko utrudnić innym skompletowanie żetonów.
Jak widzicie gra "Lotto Zwierzęta 2+" to wiele wariantów zabawy. Nam z racji wieku (Gabrysia ma dopiero 2,5 roku) najbardziej odpowiadał pierwszy i drugi wariant, czyli rozgrywka dla początkujących zawodników i zabawy dla gracza wymiatacza. Moja córeczka z ciekawością oglądała żetony i w swoim tempie dopasowywała je do odpowiednich obrazków na planszach. Za każdym razem poznawała jakieś nowe zwierzątko.
Kolejna gra to "Lotto Kolory 2+" podobnie jak poprzednia składa się z 6 pięknie ilustrowanych plansz i 36 żetonów, z tą różnicą, że zamiast na zwierzętach skupiamy się na kolorach.Podobnie jak w poprzedniej grze, tutaj również mamy kilka wariantów do wyboru. Cudowne ilustracje autorstwa Jakuba Heremzy zachęcają do nauki kolorów i ćwiczenia spostrzegawczości u najmłodszych. Jedną z różnic między tą a poprzednią grą " Lotto Zwierzęta 2+" jest to, że w tym przypadku obrazki na planszach i na żetonach nie są identyczne. Zresztą sami zwróćcie na to uwagę.


Wszystkim tym, którzy posiadają dzieci w wieku dwóch lat i więcej gorąco polecam gry "Lotto Zwierzęta 2+" i "Lotto Kolory 2+" Kapitana Nauki.

Oby dwie gry możecie kupić na stronie KapitanNauka.pl


11 komentarzy:

 1. Maluchem nie jestem, ale sama lubię pograć, nawet w gry dla dzieci do trzech lat :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. To prawda. Nie znam dziecka, które byłoby niezadowolone z takiego prezentu.

   Usuń
 3. Ale super sprawa z takimi grami, przyjemne z pożytecznym <3

  OdpowiedzUsuń
 4. fajne rozwjające spostrzegawczość i kreatywność;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny materiał do pracy z przedszkolakami miałam okazje oglądać te gry naprawdę polecam. Chociaż po twojej recenzji myślę że każdy ma ochotę je kupić.

  OdpowiedzUsuń
 6. Idealne dla każdego dziecka :)

  OdpowiedzUsuń