piątek, 9 grudnia 2016

Recenzje dwóch wyjątkowych książek dla dzieci

Pierwsza książka to "Król ptaków" autorstwa Gwendala Le Bec. Przepiękna opowieść o tym jak ptaki postanowiły wybrać spośród siebie króla. Zorganizowały zawody, w których zwycięzcą miał zostać ptak, który doleci najbliżej słońca.
Napisana w ciekawy sposób historia z pewnością zaciekawi każdego małego odbiorcę. Dzieciaki nie będą mogły doczekać się finału wyścigu, który tak na marginesie okazuje się być całkowicie nieprzewidywalny :)Dzięki tej książce dzieci poznają przeróżne gatunki ptaków. Uczą się ich nazw i dowiadują się jakie są ich charakterystyczne cechy.Na szczególna uwagę zasługuje piękne wydanie książki- Wydawnictwo Dragon, cudowne klimatyczne ilustracje w kolorach czarnym i pomarańczowym oraz duży format 26x36 cm i twarda oprawa.Wszystko to sprawia, że książka ta jest świetnym pomysłem na prezent nie tylko dla miłośników ptaków.
ISBN:  978-83-7887-409-6
Autor: Gwendal Le Bec
Liczba stron: 32
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Dragon


"Odlot. Odjechany wszechświat" to książka, która zabierze dzieci w niezwykłą podróż po  wszechświecie. Autor zaczyna historię w dziecięcym pokoju, następnie poprzez dzielnicę, miasto, region itd. prowadzi nas aż do wszechświata.

Interesująca propozycja dla wszystkich ciekawskich maluchów. Książka z pewnością rozbudzi wyobraźnie dzieci i sprowokuje do rozmowy na różne odległe tematy np. jak daleko od nas znajdują się gwiazdy?
Pozycja ta niewątpliwie zaintryguje każdego 4-10 latka, chociaż nie skupiałabym się tylko na chłopcach wybierając odbiorców. Moja 2,5 letnia córeczka z zaciekawieniem przewracała kartki i w miarę jak zmieniały się ilustracje to liczba zadawanych przez nią pytań rosła :) Wiadomo, że w zależności od wieku dziecka rodzaj i forma pytań będzie inna. Najważniejsze jednak jest to, że książka "Odlot. Odjechany wszechświat" kładzie nacisk na budowanie historii, zadawanie pytać, rozwijanie wyobraźni a co za tym idzie rozwój słownictwa u naszych pociech.


ISBN:  978-83-7887-146-0
Autor: Diana Karpowicz
Liczba stron: 32
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Dragon3 komentarze:

 1. Druga książka bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie również :) Zamieszczone w niej fantastyczne ilustracje zachwycą każdego :)

   Usuń
 2. I znowu dwie ciekawe pozycje które bardzo zachęcająco przedstawiłaś
  czekam na następne rekomendacje.


  OdpowiedzUsuń